Kdo jsme

Kdo jsme

S myšlenkou na napsání tohoto článku jsem si pohrával už dlouho, ale nikdy jsem se k němu skutečně nedostal. Částečně z časových důvodů, ale hlavně protože jsem se bál tak jasně definovat kdo jsme a co děláme, abych náhodou někoho neodradil. Jenže pak jsem náhodou objevil podobný článek od našich přátel z Baltimore Kettlebell Club a já si uvědomil, jak důležité je naopak jasně popsat naši tréninkovou filosofii a zaměření. Protože v Intervention tu nejsme pro všechny a čím dříve a jasně to vyjasníme tím lépe.

Intervention není estetické studio. Nezaměřujeme se na redukci váhy ani kulturistickou přípravku. Neděláme crossfit, powerliftig nebojiné obdobně specifické a úzce zaměřené sporty. Nejsme ani zábavní centrum kam se jdete zpotit a vyplavit nějaké endorfiny bez jasného plánu nebo cíle. Jsme společnost, která se zaměřuje na optimalizaci lidského zdraví, kvality života a dlouhověkosti skrze udržitelné změny životního stylu.

Neženeme se za světovými rekordy, ani „perfektně vysekanými“ postavami. To, co nás motivuje je vize zdravého, dobře fungujícího těla, které nám umožní užívat si vlastní život naplno v každém věku. Abychom ji naplnili učíme naše studenty celé řadě dovedností od správného dýchání, přes stravovací a pohybové návyky, až po základy efektivního silového tréninku, který jim pomáhá s budováním sebejistoty v každodenním životě.

Ano, je velmi pravděpodobné, že v průběhu vzájemné spolupráce ztratíte velkou část tuku, který na sobě nosíte a nahradíte ho solidními svaly. Ovšem to není náš primární cíl, Vaše zdraví je. Nadváha totiž není nikdy hlavní problém. Je to pouze symptom. Následek našich životních návyků a každodenních rozhodnutí. Soustředění se striktně na redukci váhy tak připomíná spíše léčbu symptomů, zatímco hlavní příčinu nemoci necháváme ležet pod povrchem, aby dostala příležitost znovu naplno propuknout. Velmi podobný přístup pak máme i k různým modalitám tréninku, jako je crossfit, gymnastika, vzpírání a podobně. Můžeme využívat jejich prvky, ale nikdy je našim klientům nenutíme jako celek, protože se jedná o specifické sportovní disciplíny, se specifickými pravidly a výkonnostními cíli jejichž dosažení často vyžaduje cenu placenou právě naším zdravím.

Pracujeme zejména s muži a ženami ve věku od 35 do 65 let, protože právě tato skupina je nejvíce ohrožena civilizačními chorobami a dalšími akutními i chronickými následky nezdravého životního stylu. To však neznamená, že bychom pracovali pouze s nimi. Jsme připraveni pomoci každému, kdo hledá cestu k zdravému a udržitelnějšímu životnímu stylu, ať už se jedná o stárnoucí sportovce, kteří hledají způsob, jak snížit nároky sportu na své tělo a zůstat tak déle ve hře, nebo čerstvé mámy, které se chtějí po porodu vrátit k aktivnímu životnímu stylu.

Naše studenty nesoudíme podle vzhledu, talentu, ani rychlosti jakou se chtějí nebo dokáží zlepšovat. Aby každý den byli o trošku lepší než den předchozí, to je náš hlavní cíl. Nepracujeme s náhodou ani slepou vírou v lidovou moudrost a „zázračné“ postupy. Proto každý z našich studentů má jasně stanovený program, který vychází z aktuálních poznatků lékařské i sportovní vědy a striktních principů podle kterých pracujeme.

Chápeme, že krása života spočívá v jeho rozmanitosti a většina z nás má kromě svého zdraví i další priority jako je práce, rodina a celá řada dalších koníčků. Proto Vás nebudeme zatěžovat přísnými dietami, celými dny trávenými v posilovně ani jiným, podobně striktním režimy. Nebudeme Vám vnucovat naše standardy ani trestat za i lásku ke zmrzlině, vínu nebo dortíkům. Ukážeme Vám cestu ke zdraví a to, jak dalece se po ní vydáte necháme jen a pouze na Vašem rozhodnutí.

Ať už jste úplný začátečník nebo profesionální sportovec. Ať už je Vám dvacet nebo padesát. Ať už se chcete zbavit vytrvalých bolestí zad, nebo zhubnout těch nadbytečných dvacet kilo, začneme tam, kde právě teď jste a pomůžeme Vám dostat se tam, kde chcete být.

Chápeme, že tu nejsme pro všechny, ale taková je cena, kterou platíme za naši specializaci. Cena za to, že v tom, co děláme patříme k nejlepším. Proto, pokud se Vám líbí to, co jste si právě přečetli nebojte se přidat k naší rostoucí rodině, ať už jako aktivní klient, fanoušek nebo divák. Rádi Vás uvítáme.

Autor: Roman Kladivo

Nezmeškejte žádné novinky

Už nikdy nezmeškejte žádné novinky. Přihlaste se k odebírání našeho newsletteru a nechte si je všechny zasílat na Váš email.

[mc4wp_form id="73"]

Napsat komentář